Boğaziçi Gösteri Sanatları Topluluğu çalışanlar tiyatrosu, yeni oyunu "Adaletin Bu Mu Dünya?" ile seyirci karşısına çıkıyor.

Adaletin Bu Mu Dünya? BGST çalışanlar tiyatrosu bölgesinin Mart 2016'dan itibaren kolektif oyunlaştırma konseptiyle yürüttüğü çalışmanın sonucu olarak sahneleniyor.

Tamamı tam zamanlı işlerde çalışan tiyatrocuların eğitim-araştırma perspektifiyle hazırladığı oyun sistemin labirentlerinde adalet arayışına, gerçek ile absürdün sıklıkla yer değiştirmesine ve bu koşullar içinde kendisine çıkış arayan bir bireyin çırpınışlarına odaklanıyor. 

"Öyle zamanlar oluyor ki, kapıcı dayanıyor kapına, tutturuyor apartman aidatını ödeyeceksin diye. Sen git yönetici gelsin diyorsun. Dinlemiyor. Arap sabunu bitti almam lazım, ben mi vereyim cebimden diyor. Kâbus gibi. O yetmezmiş gibi, ardından ev sahipleri dayanıyor kapına... 'Ama sen de bitir şu tezini artık!' Tam onlardan da kurtuldum derken, beterin beteri geliyor..."

Oyun ilk olarak Boğaziçi Üniversitesi'nde 15 Ekim Pazar günü saat 17.00'da Demir Demirgil salonunda izleyici karşısına çıkacak. Bir sonraki oyun 21 Ekim Cumartesi, Kadıköy Barış Manço Kültür Merkezi'nde.

İyi seyirler...

....

Adaletin Bu Mu Dünya?

Oyun, tek perde 70 Dakika

...

Künye

Metin

Kolektif

Proje Danışmanı

Ömer F. Kurhan

Reji Grubu

Fırat Kuyurtar, Hekîm Kılıç, Ömer Özdinç, Yiğit Şahin

Müzik

Orçun Yıldırım

Işık Uygulama

Levent Soy

Ses Uygulama

Serkan Akpınar

Afiş

Yiğit Şahin

Oyuncular

Eray Mungan, Fırat Kuyurtar, Hekîm Kılıç, Hilal Balın,

Hüseyin Erdoğdu, Sema Babacan, Serkan Akpınar, Yiğit Şahin